Demolka w Kwidzynie

W pierwszym meczu półfinałowym PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zdemolowali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 25:13.

Nafciarze już od pierwszych minut spotkania narzucili swój rytm gry. Świetnie w płockiej ekipie funkcjonowała defensywa, do której chyba wszyscy się już przyzwyczaili. Kwidzynianie nie potrafili znaleźć na to recepty, a jeśli już dochodzili do sytuacji rzutowych świetnie w bramce spisywał się Adam Morawski. Po pierwszych 30 minutach gry Wiślacy wypracowali sobie już osiem bramek przewagi, jednak nie zamierzali odpuszczać co miało potwierdzenie w dalszej części spotkania. W dalszym ciągu gospodarze mieli problem ze sforsowaniem muru pod bramką Adama Morawskiego z czego Nafciarze zdobywali łatwe bramki z kontrataków. MMTS nie był wstanie odwrócić losów tego spotkania i ostatecznie różnica bramkowa pomiędzy zespołami wyniosła dwanaście trafień. Rewanż zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę, o godzinie 13:00 w Orlen Arenie.

MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 13:25 (6:14)

MMTS: Szczecina (6/26 – 23 proc), Dudek (2/7 – 29 proc.) – Potoczny 5/4, Kryński 2, Peret 2, Adamski 1, Orzechowski 1, Przytuła 1, Szczepański 1, Guziewicz, Krieger, Landzwojczak, Netz, Nogowski, Rosiak, Ossowski