Jutrzenka chce wrócić na zwycięską ścieżkę 

Po dwóch tygodniach przerwy na ligowe parkiety wracają szczypiornistki Jutrzenki Płock. Płocczanki w meczu 17. kolejki I ligi kobiet, zmierzą się na wyjeździe z KPR Spartą Oborniki.

W minionej kolejce, płockie szczypiornistki zaliczyły pierwszą porażkę w rundzie wiosennej, przegrywając w meczu na szczycie z Samborem Tczew 34:29. Po tym meczu Jutrzenka spadła na czwartą pozycję w ligowej tabeli i traci trzy punkty do lidera. Mimo to nasze szczypiornistki na pewno nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i będą chciały wywieźć z Obornik komplet punktów. Zespół rywali do tej pory uzbierał 21 oczek i zajmuje ósmą lokatę w tabeli. W rundzie jesiennej lepsza okazała się Jutrzenka, wygrywając 35:30. O najbliższym przeciwniku, mówi Marcin Krysiak, szkoleniowiec płockiego zespołu:

 

Niestety, w bieżącym sezonie na parkiecie nie zobaczymy już najskuteczniejszej zawodniczki w szeregach Jutrzenki Emilii Bałdygi. Lewa rozgrywająca doznała kontuzji barku, która wyklucza ją z gry w bieżącym sezonie. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, o godzinie 17:00 w Obornikach.

Dodaj komentarz

Close