Kolejny pogrom w Orlen Arenie. Nafciarze bezlitośni dla szczecinian

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock nie zwalniają tempa. Tym razem, podopieczni Xaviego Sabate rozgromili w Orlen Arenie Sandrę SPA Pogoń Szczecin 42:21.

Pierwsze minuty rywalizacji mogły wskazywać, że kibice zgromadzeni na trybunach poczują choć trochę sportowych emocji. Szczypiorniści ze Szczecina dobrze weszli w mecz, szybko rzucając dwie bramki z rzędu. Natychmiast przebudzili się płocczanie, odpowiadając trafieniami Toledo i Krajewskiego, wyrównując wynik rywalizacji. Mniej więcej do 15 minuty gra toczyła się bramka za bramkę, jednak po tym czasie do głosu doszli gospodarze. Trzy bramki z rzędu, pozwoliły odskoczyć od rywali i powoli budować przewagę, która po pierwszych 30 minutach zakończyła się wynikiem 18:11.

Z dużym impetem rozpoczęli drugą część spotkania piłkarze Orlen Wisły Płock, powiększając przewagę do 10 bramek. Świetnie w bramce Wisły spisywał się Marcin Wichary, natomiast w ataku brylowali Tomasz Gębala, Jose De Tolego oraz Żiga Mlakar. Goście mieli problemy ze sforsowaniem dobrze ustawionej defensywy naszych zawodników, co zaowocowało tylko czterema bramki Pogoni w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Nafciarze w pełni kontrolowali to spotkania, co i rusz powiększając przewagę, która ostatecznie wyniosła 21 bramek!

ORLEN Wisła Płock – Sandra SPA Pogoń Szczecin 42:21(18:11)

Borbely, Wichary 1 – Krajewski 6, Racotea 2, Zdrahala 3, Toledo 6, Góralski 4, Piechowski 2, Mihić 4(3k), Mlakar 7, T.Gębala 4, Sulić 2, Tarabochia 2