Komisja Ligi uzasadniła karę dla Cezarego Stefańczyka

Organ dyscyplinarny Ekstraklasy przysłał do klubu uzasadnienie decyzji w sprawie półrocznej dyskwalifikacji obrońcy Wisły Cezarego Stefańczyka.

W obszernym uzasadnieniu, które liczy cztery strony, jest opis sytuacji, po której Cezary Stefańczyk dostał czerwoną kartkę. Komisja Ligi poinformowała, że po wnikliwym przeanalizowaniu materiału wideo z tego zajścia doszła do wniosku, że piłkarz działał z premedytacją. I dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej sędziego poprzez uderzenie go głową w głowę.

Porównała też sytuację Stefańczyka do występku z udziałem hiszpańskiego piłkarza Śląska Sito Riery, który w poprzednim sezonie w meczu z Sandecją Nowy Sącz wymierzył cios głową sędziemu Lasykowi. Hiszpan został najpierw wykluczony na pięć spotkań, a Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła go na osiem miesięcy. Zdaniem Komisji Ligi sprawy Stefańczyka i Riery są bliźniacze.

Jako okoliczność łagodzącą wskazała nienaganną opinię naszego piłkarza. Czerwona kartka w meczu z Cracovią była jego pierwszą bezpośrednią w dotychczasowej karierze.

Ale co teraz?  Zawodnik ma siedem dni na złożenie odwołania, które jak wiemy zostanie złożone. Klub Wisły ma nadzieję, że kara półrocznego zawieszenia dla naszego obrońcy zostanie złagodzona, bo w tym momencie jest ona zbyt surowa.

EG

Foto: Edyta Głowacka

970x250_plock

Dodaj komentarz

Close