Kongres Polska Chemia w Płocku

Już 5-6 czerwca w Orlen Arenie odbędzie się VI edycja Kongresu Polska Chemia. Wydarzenie od lat tworzy platformę do wymiany doświadczeń, poglądów i pogłębionej dyskusji przedstawicieli jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu.
Kongres jest najważniejszym przemysłowym wydarzeniem w tej części Europy. Podczas dwóch dni Kongresu Polska Chemia, uczestnicy będą koncentrować na tym co najważniejsze, ale też najtrudniejsze dla sektora chemicznego. W tym roku dużo miejsca zostanie poświęcone kwestiom środowiskowym, a zwłaszcza gospodarce obiegu zamkniętego, tworzywom sztucznym i surowcom przyszłości. Polska Chemia jest sektorem odpowiedzialnym środowiskowo, co widać m.in. w wysokości nakładów na inwestycje związane z poprawianiem wyników środowiskowych i w nowych produktach, które trafiają na rynek.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie koncentrować się na obszarach mających strategiczne znaczenie dla przyszłości branży w Polsce i na świecie. Inwestycje, regulacje środowiskowe, wsparcie konkurencyjności, surowce przyszłości oraz bezpieczeństwo będą jednymi z głównych tematów, które w tym roku poruszy przeszło sześciuset uczestników. W śród nich będą przedstawiciele administracji publicznej, przedsiębiorcy, reprezentanci świata nauki oraz mediów. Wśród uczestników są szefowie i eksperci z najważniejszych spółek sektora chemicznego w Polsce m.in. PKN Orlen S.A., Grupy Azoty S.A., Grupy Lotos S.A., Synthos S.A. czy Anwil S.A., a także przedstawiciele międzynarodowych koncernów, takich jak BASF czy DOW. Uczestnikami Kongresu są też przedstawiciele MŚP z wielu gałęzi przemysłu, prawnicy i media.

„Nie przypadkowo VI Kongres Polska Chemia odbędzie się w Płocku. To jedno z miast najsilniej związanych z sektorem chemicznym w tej części Europy. Światowe trendy rozwojowe pokazują, że najszybszą ścieżką wzrostu tego przemysłu jest zwiększanie synergii np. petrochemii i rafinerii, które widać tu jak w soczewce. Wierzymy, że Płock jest najlepszą przestrzenią do dyskusji nad przyszłością sektora, kierunkami naszego rozwoju i planami inwestycyjnymi.” – mówił podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która jest organizatorem spotkania.

Organizatorzy zapowiadają, że wzorem lat ubiegłych, wydarzenie będzie opierać się na dwóch elementach – bardzo rozbudowanej merytorycznie część panelowej i strefie wystawienniczej, w której Partnerzy wydarzenia będą pokazywać swoje najnowsze produkty i rozwiązania. Jest to też bardzo dobra przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń i networkingu.

W tym roku po raz pierwszy Kongres ma Partnera Samorządowego, którym jest Miasto Płock. PIPC chce w ten sposób pokazać, jakie możliwości inwestycyjne mają lokalne samorządy i zachęcić je do otwartości i wspierania przemysłu chemicznego w Polsce.

Polska Chemia jest jedną ze strategicznych gałęzi polskiej gospodarki. Według najnowszych danych GUS  sektor chemiczny daje 315 tys. miejsc pracy, dając branży ponad 17% udziału w całym polskim przemyśle. Gospodarka i cały przemysł, bez chemii nie są w stanie istnieć.

Dotychczasowe edycje Kongresu Polska Chemia to:
•   ponad 2500 uczestników,
• 150 panelistów: przedstawicieli branży z największych spółek krajowych, międzynarodowych, ludzi świata nauki oraz dziennikarzy,
•  prawie 100 debat, sesji tematycznych, spotkań i paneli dyskusyjnych,
•  ponad 130 stoisk firm partnerskich i członkowskich Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego,

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu! Rejestracja na wydarzenie trwa na stronie: www.kongrespolskachemia.pl

EG
Foto: Kongres Polska Chemia

Dodaj komentarz

Close