Królewscy Płock gromią na inaugurację

W pierwszej kolejce rundy wiosennej III ligi mazowieckiej, piłkarki Królewskich Płock podejmowały na własnym boisku ostatni w tabeli Żbik Nasielsk. Pomarańczowe potwierdziły wysoką dyspozycję, gromiąc rywalki aż 9:0.

Od pierwszych minut spotkania, gołym okiem było widać dysproporcję pomiędzy zespołami. Płocczanki zepchnęły przeciwniczki do obrony, rzadko przenosząc grę na własną połowę. O ocenę tego spotkania poprosiliśmy szkoleniowca Królewskich, Adriana Piankowskiego:

Świetnie ułożyły się także wyniki bezpośrednich rywali Królewskich do awansu. Lider z Radomia stracił punkty z Ostrowem Mazowieckim, natomiast Jantar Ostrołęka wysoko przegrał z Mazovią Grodzisk Mazowiecki. Dzięki temu, podopieczne Adriana Piankowskiego wskoczyły na drugie miejsce w ligowej tabeli i tracą już tylko 2 punkty do lidera, z którym zmierzą się w najbliższej kolejce.