Międzynarodowy Dzień Sportu z SPR Wisłą Płock

6 kwietnia jest na całym świecie celebrowany jako Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Został ustanowiony 23 sierpnia 2013 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych na cześć otwarcia nowożytnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Dzień ten, według założeń ONZ jest doskonałą okazją do promocji sportu i fizycznej aktywności jako uniwersalnego języka ludzkości, a także niezastąpionego narzędzia w edukacji, promocji zdrowia, wartości wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży, inicjowania zmian społecznych, wychowania dla pokoju i zrównoważonego rozwoju.

SPR Wisła Płock jako jeden z największych płockich klubów podjął inicjatywę uczczenia tego szczególnego Dnia, planując szereg sportowych atrakcji, w organizację których włączyły się płockie podmioty związane ze sportem i rekreacją.

Od godziny 11:30, rozpocznie się mecz drugiego zespołu ORLEN Wisły Płock. Zaraz po nim o godz. 13:00 dla wszystkich kibiców zostanie otwarta Strefa Sportu, w której znajdą się różne dyscypliny i atrakcje. Będzie można sprawdzić się na ergowiosłach, nauczyć się grać w boule, wiązać węzły żeglarskie, potrenować rzuty karne z piłkarzami ręcznymi, zmierzyć się w zapasach sumo xxl czy zobaczyć pochodzącą z Francji sztukę przemieszczania się, czyli parkour. Na wszystkich chętnych czekać będzie ścianka wspinaczkowa w ORLEN Arenie z niebiesko-biało-niebieskimi niespodziankami.

EG

Foto: SPR Wisła Płock

Dodaj komentarz

Close