Ostatnie w tym sezonie derby Płocka

W meczu 21. kolejki I ligi grupy A, piłkarki ręczne Jutrzenki Płock podejmą we własnej hali pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku.

Mało kto się spodziewał przed sezonem, że na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, Jutrzenka będzie w gronie drużyn walczących o awans do Superligi. Podopieczne Marcina Krysiaka, mając tyle samo punktów co drugi Tczew oraz trzecie Gniezno zajmuje czwartą pozycję w tabeli. W dalszym ciągu na pierwszym miejscu plasuje się płocki SMS, jednak ten ze względu na zapisy regulaminowe nie może awansować do Superligi. W tym sezonie Jutrzenka wygrywa rywalizację z drużynami płockiego SMS-u. Na dotychczasowe trzy spotkania, dwa razy podopieczne Marcina Krysiaka schodziły z parkietu jako zwycięzcy:

– Mówił Marcin Krysiak.

W rundzie jesiennej, po niesamowitych emocjach pierwsza drużyna SMS-u musiała we własnej hali uznać wyższość Jutrzenki, która wówczas zwyciężyła 32:30. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, w hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Piasta Kołodzieja 7. Początek sportowych emocji o godzinie 16:00. 

Dodaj komentarz

Close