Terytorialsi ogłosili nabór do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Trwa nabór do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy w Płocku mogą się zgłaszać od 22 marca. Zapisać się będzie można chociażby podczas obowiązkowej kwalifikacji wojskowej.

Mieszkańcy Płocka będą stawiać się na komisję od 22 marca. Ochotnicy przejdą 16-dniowe szkolenie wstępne, w trakcie którego będą doskonali umiejętności taktyczne i strzeleckie. Pracodawcom przysługuje rekompensata pieniężna z tytułu szkolenia pracownika. Będzie można porozmawiać z żołnierzami o przebiegu służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Na osoby zainteresowane służbą w Brygadzie, będzie czekała prezentacja wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz obsługiwanego sprzętu. Żołnierze odpowiedzą na pytania o służbie wojskowej, armii oraz  miejscowej jednostce.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i 65 blp w Pomiechówku. Brygadą dowodzi płk Grzegorz Kaliciak, oficer z 26-letnim doświadczeniem, uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie.

EG

Foto: Defence-Imagery/pixabay

Dodaj komentarz

Close