To już 6 urodziny Muzeum Żydów Mazowieckich

Muzeum Żydów Mazowieckich świętuje szóstą rocznicę swojej działalności! Z tej okazji już w czwartek 14. marca o godzinie 18:00 organizuje spektakl muzyczny “Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”.

Z Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu przyjedzie spektakl, którego bohaterem jest Jerzy Wasowski: legenda Kabaretu Starszych Panów tworzonego w duecie z Jeremim Przyborą. Piosenki z jego kompozycjami wykonywali m.in. Kalina Jędrusik, Wojciech Młynarski, Hanna Banaszak, Wiesław Gołas, Magda Umer, Wiesław Michnikowski.

W Muzeum Żydów Mazowieckich wyśpiewa je aktorka Klementyna Umer, na co dzień związana ze stołecznymi Teatrem Rampa i Teatrem 6. Piętro. W roli Narratora wystąpi Grzegorz Wasowski: syn Jerzego Wasowskiego, znany m.in. z radiowej Trójki i programów satyrycznych „Za chwilę dalszy ciąg programu” i „Komiczny Odcinek Cykliczny”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Muzeum Mazowieckie w Płocku to najstarsze polskie muzeum powstałe z inicjatywy społecznej w 1821 roku, posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, archeologiczne, etnograficzne, często zwane „Muzeum secesji” ze względu na największą w Polsce ekspozycję sztuki secesji.

Oprócz ekspozycji stałych proponujemy również  wystawy czasowe oraz szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym, w tym wykłady, odczyty, spotkania i koncerty.

źródło i tekst: Muzeum Mazowieckie w Płocku

foto: facebook Muzeum Mazowieckie w Płocku

DJ

Dodaj komentarz

Close