Walka na dnie tabeli. Wrócić z Sosnowca z kompletem punktów!

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy, piłkarze Wisły Płock zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Obie ekipy znajdują się na końcu ligowej stawki. Po ostatnim tryumfie nad Śląskiem Wrocław, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego dopisali do swojego dorobku punktowego trzy oczka, jednak nie pozwoliło im to opuścić strefy spadkowej. Płocczanie mogą uczynić to już dzisiaj, bowiem przy wygranej z Zagłębiem i stracie punktów Górnika Zabrze lub Arki Gdynia, Nafciarze opuszczą miejsca okupione degradacją do I ligi. Wywieźć komplet punktów z Sosnowca jednak nie będzie łatwo, bowiem gospodarze także walczą o pozostanie w Ekstraklasie. Gra Zagłębia zdecydowanie lepiej wygląda na wiosnę, a świadczyć mogą o tym ostatnie wyniki. Mówi Damian Rasak, pomocnik płockiej Wisły:

W rundzie jesiennej górą byli Nafciarze, którzy zwyciężyli przy Łukasiewicza 2:0. Tym razem na boisku w barwach gospodarzy nie zobaczymy na pewno Szymona Pawłowskiego oraz Martin Tótha, którzy pauzują za nadmiar żółtych kartek. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 18:00 w Sosnowcu, a jego rozjemcą będzie Pan Daniel Stefański z Bydgoszczy. 

Dodaj komentarz

Close