Wpadnij do SKANSENU na spotkanie!

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na spotkanie i warsztaty w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim

W niedzielę 24 marca 2019 roku w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim odbędzie się spotkanie z Panem Dawidem Kilonem, który jest realizatorem ponad kilkudziesięciu projektów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej, a także rysownikiem, ilustratorem, autorem książek oraz fotografem i podróżnikiem. Ostatnio podziwiał pingwiny na samej Antarktydzie.

W programie spotkania: 
13:00-14:30
 warsztat plastyczny dla dzieci (obowiązują wcześniejsze zapisy)
15:00-16:30
 wykład 
17:00-18:30
 warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych (obowiązują wcześniejsze zapisy)

Uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w technice pasteli suchej. Wspólnie wyczarujemy pióra 3D na kartach papieru. Podczas wykłady poznamy sekrety ptasich zmysłów przy pomocy licznych doświadczeń.
Podczas spotkania będzie też możliwość nabycia książek z autografem autora oraz gadżetów z ptakami.

Uwaga! na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową lub telefoniczną:

skansen@muzeumplock.eu 

tel. 532 743 020

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Muzeum Mazowieckie w Płocku to najstarsze polskie muzeum powstałe z inicjatywy społecznej w 1821 roku, posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, archeologiczne, etnograficzne, często zwane „Muzeum secesji” ze względu na największą w Polsce ekspozycję sztuki secesji.

Oprócz ekspozycji stałych proponujemy również  wystawy czasowe oraz szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym, w tym wykłady, odczyty, spotkania i koncerty.

źródło: Muzeum Mazowieckie w Płocku

foto: Paweł Kwiatkowski/facebook

DJ

Dodaj komentarz

Close